MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE POLICJI

REGION ŁÓDŹ - GÓRNA

Wykłady

W dniu 28 października członkowie regionu Grzegorz Gorczyński oraz Dariusz Cendal realizując Patronat nad Klasami Policyjnymi w 51 Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi przy ulicy Przybyszewskiego zaprezentowali młodzieży z klas pierwszych podstawowe metody zabezpieczania śladów linii papilarnych na miejscu zdarzenia oraz pobierania odcisków linii papilarnych od osób zatrzymanych. Młodzież miała możliwość sama wypróbować swoich sił

Czytaj więcej...

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar jesieni 2010

W turnieju Tenisa Stołowego wzięło udział około 30 zawodników w różnym wieku z jednostek Policji województwa łódzkiego, zaproszonych instytucji i firm oraz młodzieży szkolnej.
Zawodników podzielono na 6 grup po 4 i 5 zawodników. Po serii zaciętych pojedynków wyłoniono po 2 najlepsze osoby z każdej grupy które podzielono na 4 trzy osobowe grupy z których najlepszy zawodnik przechodził do półfinału.

Zwycięska czwórka walczyła między sobą o miejsca pucharowe. Najlepszy pojedynek turnieju rozegrał się pomiędzy

Czytaj więcej...

Patronat i Turniej tenisa stołowego

W dniach 19-20 marca Region Łódź-Górna zorganizował Turniej tenisa Stołowego w ramach dni otwartych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi przy ulicy Przybyszewskiego 73/75 oraz wziął czynny udział w życiu szkoły, a oto relacja z tych wydarzeń:

DZIEŃ I - Objęcie Patronatem Klas Policyjnych

W dniu 19 marca 2010roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów Region Łódź - Górna objął patronatem młodzież z klas policyjnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi które realizują innowacyjny program przygotowujący młodzież do przyszłej pracy w Policji. Na uroczystości zjawili sie przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz zaproszeni goście. Po podpisaniu porozumienia odbyły się pokazy:

  • taktyki i techniki przeprowadzania interwencji Policji przeprowadzony przez instruktora Komendy Miejskiej Policji w Łodzi Andrzeja Zielińskiego ,
  • walk karate kyokushin zademonstrowane przez członków członków klubu karate "TRIUMFATOR"
  • wyszkolenia psów tropiąco-patrolujacych KMP w Łodzi przeprowadzone przez przewodników: Piotra Dyrdę, Roberta Drzewieckiego, Krzysztofa Wawrzkiewicza oraz Dariusza Banasiaka.

Młodzież trenująca sztuki walki oraz techniki interwencji Policji została wyróżniona dyplomami asygnowanymi przez Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi za swoje zaangażowanie.

Po pokazie uczestnicy mieli możliwość obejrzenia najnowsze modele samochodów większości marek sprzedawanych w Polsce.

DZIEŃ II - Turniej Tenisa

Czytaj więcej...

Dzień Policjanta 2010

W dniu 24 lipca na terenie punktu edukacyjnego Nadleśnictwa Brzeziny w miejscowości Gałkówek członkowie naszego Regionu oraz f-sze i pracownicy cywilni Policji wraz z rodzinami spotkali się na imprezie integracyjnej zorganizowanej z okazji Dnia Policji. Pomimo złych warunków atmosferycznych oraz okresu urlopowego na miejscu pojawiło się ponad 20 członków naszego Regionu wraz z rodzinami.W trakcie imprezy dzieci uczestniczyły w wielorakich konkursach sprawnościowych oraz plastycznych jak również miały możliwość spotkania się z Kotem Prewencjuszem oraz wspólnej zabawy z nim. Nie lada atrakcją dla większości była możliwość własnoręcznego upieczenia kiełbaski na ognisku. Panowie mieli okazje sprawdzić swoją siłę w przeciąganiu liny, natomiast Panie wykazywały się

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w ZSP nr 22

W dniu 2 czerwca Region IPA Górna wspólnie z gronem Pedagogicznym ZSP nr 22 zorganizował Dzień dziecka połączony z „Dniem sportu” oraz podsumowaniem akcji „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY” na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi . W imprezie udział wzięli również Brytyjscy policjanci zaproszeni przez łódzką Policję. W trakcie można było zobaczyć zawody sportowe oraz pokaz technik interwencji przeprowadzony przez młodzież z klas policyjnych. W czasie zawodów sportowych młodzież zmierzyła się z policjantami z Polski i Wielkiej Brytanii – oczywiście z pełnym sukcesem. Najlepsi otrzymali dyplomy sportowe oraz certyfikaty ukończenia kursu z zakresu technik interwencji oraz przymusu bezpośredniego.Odbyło się również spotkanie w trakcie którego

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w ROD Zdrowie

5 czerwca 2010 region IPA Łódź-Górna wspólnie z członkami Knight Riders oraz młodzieżą z klasy Policyjnej 22 ZSP w Łodzi wziął udział w obchodach dnia dziecka organizowanych przez Zarząd Rodzinnych Ogródków Działkowych „ZDROWIE” w Łodzi przy ulicy Biegunowej 1/3. Na imprezie dzieci miały możliwość obejrzenia policyjnych radiowozów tych nowoczesnych jak i używanych przez Milicję Obywatelską oraz szereg innego wyposażenia. Szczególną popularnością cieszyły się zdjęcia robione wspólnie z antyterrorystą z CBŚ . Wspólnie z młodzieżą z klas policyjnych zorganizowano liczne konkursy które dały dzieciom możliwość sprawdzenia sprawności, refleksu i celności oka.

Czytaj więcej...

Błękitny Rajd 2010

BŁĘKITNY RAJD

ŁAGIEWNIKI 2010

Pewnego pogodnego wrześniowego poranka Region IPA Łódź-Górna już po raz drugi zorganizował „BŁĘKITNY RAJD” ścieżkami Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich pod patronatem Komendanta Komisariatu VIII Policji mł. insp. Dariusza Partyki. A było to 11 dnia tegoż miesiąca zaczynającego naszą polską złotą jesień. Tegoroczna impreza zgromadziła około 60 uczestników w różnym wieku głównie młodzieży z Klas Policyjnych LI Liceum Ogólnokształcącego, nie licząc naszego regionu i organizatorów oraz szanownych VIP-ów. Aura wcześniej nam nie sprzyjała i część osób wycofała się z imprezy obawiając się deszczowej pogody, jak się okazało całkiem niesłusznie.

Nauczeni doświadczeniem zaproponowaliśmy uczestnikom dwie trasy

  • 15 kilometrową dla osób z chcących sprawdzić swoje możliwości kondycyjne
  • 8 kilometrową dla dzieci oraz osób chcących rekreacyjnie zwiedzić okolicę


Zasadniczą grupę wyczynowców jako przewodnik poprowadził członek naszego regionu Arkadiusz Kozioł. Start nastąpił około godziny 10.20. 5 minut później drugą grupę mniej zaawansowaną poprowadziła przewodniczka z PKWŁ Kasia Krakowska. W trakcie wycieczki po Lesie Łagiewnickim opowiadała nam jego historię, pokazywała ciekawostki przyrodnicze oraz zapoznała dzieci z florą i fauną łódzkich lasów. Przeprowadziła również krótki instruktaż rozpoznawania „muchomora sromotnikowego”. Około godziny 12.30 obydwie grupy zmęczone wróciły na miejsce startu. Po posileniu się wspaniałą wojskowa grochówką oraz kiełbaskami z ogniska , nastąpiła część integracyjna naszej imprezy.

Czytaj więcej...

Bal Policjanta 2010

13 lutego br na sali "ZIELONE ZACISZE" w Łodzi przy ulicy Biegunowej już po raz czwarty mieliśmy przyjemność bawić się na balu karnawałowym okrzykniętym jako Bal Policjanta. W tym roku na sali bawiło się 170 funkcjonariuszy Policji z garnizonu łódzkiego, członków regionów Polesie, Widzew, Bałuty, Górna oraz Centrum jak również szereg sympatyków naszego stowarzyszenia. Do tańca zagrzewali Nas chłopaki z orkiestry "Ever Green" którzy w tym roku dali popis swoich wysokich umiejętności.

Czytaj więcej...