MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE POLICJI

REGION ŁÓDŹ - GÓRNA

Z wizytą w OSP SIERADZ

W dniach 18 i 21 marca br w Ośrodku Szkolenia Policji w Sieradzu odbyły się zajęcia dla młodzieży z klas Policyjnych 51 LO objętych patronatem przez Nasz Region. Młodzież zwiedziła ośrodek oraz wzięła udział w wykładach na temat przestępczości wśród nieletnich oraz w zajęciach z ratownictwa przed-medycznego. Chętni mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w teście egzaminacyjnym wykonywanym dla kandydatów do Policji (z prawie 100% skutecznością zaliczenia testu) oraz w szkoleniu praktycznym dla funkcjonariuszy Policji dotyczącym zatrzymywania osób w pojazdach. Sami mogli zademonstrować swoje umiejętności obezwładniania przestępców nabyte w trakcie zajęć w KMP w Łodzi. Śmiało można powiedzieć że społeczeństwo będzie czuć się bezpieczne przy tak dobrze przygotowanych kandydatach na stróżów prawa.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wycieczki dla Kierownictwa i Kadry dydaktycznej Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu.

Zapraszamy do oglądania Galerii

Czytaj więcej...

Wizyta Niemieckich Policjantów

W dniu 13 kwietnia br Zaprzyjaźniony z Naszym Regionem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi odwiedzili Policjanci z Niemiec zaproszeni do Polski przez KWP w Łodzi. Goście mieli możliwość obejrzenia krótkich występów uczniów z klas Policyjnych w zamian zrewanżowali się odpowiadając na szereg pytań zadawanych przez młodych ludzi. Krótka relacja Filmowa z tego wydarzenia poniżej.

Turniej tenisa stołowego o Puchar Wiosny 2011

Turniej Tenisa Stołowego o PUCHAR WIOSNY 2011

26 marca 2011 r. już po raz trzeci na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 22 w Łodzi zebrało się ponad 60 entuzjastów sportu i miłośników tenisa stołowego. Najmłodszy uczestnik miał lat 8. Do turnieju stanęły reprezentacje Domu Dziecka nr 9, ZSP nr 22, Komisariatu V w Łodzi, KWP w Łodzi, Regionu IPA Bełchatów oraz IPA Łódź-Górna.

Początek imprezy zaczął się trochę nietypowo, wręczyliśmy legitymacje zasłużonym członkom naszego stowarzyszenia wspierającym naszą statutową działalność.

Zawodników podzielono na 3 kategorie wiekowe tj. młodzików, juniorów oraz klasę otwartą. Zawodnicy w fazie eliminacji zostali podzieleni na grupy w których mecze odbywały się systemem każdy z każdym. Jako pierwsi rozgrywki zakończyli najmłodsi uczestnicy zawodów. W tej grupie wiekowej najlepszy okazał się 9 letni Łukasz Groman. Wszyscy zawodnicy w tej grupie wiekowej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Pozostali uczestnicy po rozegraniu meczy eliminacyjnych rozpoczęli rozgrywki ćwierćfinałowe w dalszym ciągu rozgrywając mecze w grupach systemem każdy z każdym. Do finałów przeszli po dwaj najlepsi zawodnicy z każdej grupy. Zacięte pojedynki półfinałowe i finałowe wyłoniły zwycięzców. Sam finał należał do pań Magdy Kurzawy i Kasi Gieryń, które rozegrały spotkanie finałowe na bardzo wysokim poziomie.

Zapraszamy do oglądania galerii i relacji video

Czytaj więcej...

Turniej tenisa stołowego o Puchar Jesieni 2011

19 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi na organizowanym przez Nasz Region turnieju tenisa stołowego o „ PUCHAR JESIENI”, do rywalizacji sportowej stanęło ponad 60 tenisistów w różnym wieku. Zgłosili się przedstawiciele ZSP nr 22, Straży Miejskiej w Łodzi, oraz regionów IPA Bełchatów, Centrum oraz Górna. Zawodników podzielono na 4 kategorie wiekowe:

  • juniorów do lat 15
  • młodzieży do lat 20
  • otwartą
  • seniorów powyżej 50 roku życia

Zawodnicy w pierwszej fazie grali w grupach systemem każdy z każdym a 2 najlepszych zawodników z grupy przechodziło do dalszych rozgrywek, gdzie grano systemem pucharowym. Po wielu zaciętych meczach wyłoniono najlepszych tenisistów. Kategorię otwartą zdominowały panie, bo aż 3 znalazły się w ścisłym finale. Finałowy mecz rozegrał się pomiędzy małżeństwem Renatą i Sylwestrem Łoś.

A tak przedstawiała się klasyfikacja w każdej z grup:

Czytaj więcej...

TARGI EDUKACJI

W dniach 10 -12 marca członkowie regionu Łódź-Górna wspólnie z młodzieżą z klas policyjnych wzięli udział w XIV Łódzkich Targach Edukacyjnych wspierając partnerski Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi. Krótka relacja z tego wydarzenia niżej.

Czytaj więcej...

Spływ WIELKIM ŁUKIEM WARTY

W dniach 11-12 czerwca br. mieliśmy przyjemność uczestniczenia w spływie kajakowym "WIELKIM ŁUKIEM WARTY" organizowanym przez Region Bełchatów. Świetnie zorganizowana impreza, gdzie każdy bez względu na wiek mógł znaleźć coś dla siebie. Można było popływać kajakiem , pograć w piłkę czy podnieść sobie adrenalinę grając w paintball. Świetna atmosfera na miejscu oraz dobre warunki kwaterunkowe i wyśmienite jedzenie dopełniły całości. Gratulujemy organizacji i życzymy dalszych sukcesów Zarządowi Regionu Bełchatów.

Po prostu - TAK TRZYMAĆ

A oto krótka relacja fotograficzna z imprezy.

Czytaj więcej...

Próbny Egzamin

25 marca 2011r przedstawiciele Naszego Regionu na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 22 w Łodzi wzięli udział w dniach „drzwi otwartych” szkoły. W ramach wielu zajęć i pokazów, dla uczniów III klasy liceum o profilu policyjnym, zorganizowany został próbny egzamin wstępny do pracy w Policji. Egzamin ten składał się z testu wiedzy oraz testu sprawnościowego. Wraz nauczycielami szkoły, oraz funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zasiedliśmy w komisji wyłaniającej najlepszych kandydatów - być może do pracy w naszej formacji. Egzamin ten wypadł nadspodziewanie dobrze, a jego uczestnicy wykazali się zarówno wiedzą jak i sprawnością fizyczną na wysokim poziomie. Fakt ten oczywiście przyjęliśmy z dużą radością – w końcu mogą to być nasi przyszli koledzy.

Czytaj więcej...

Mikołajki

W pierwszą sobotę grudnia (3.12.2011) Region Łódź-Górna wspólnie z Gronem Pedagogicznym 22 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzi zorganizował Mikołajki dla najmłodszych. Na imprezę zaproszono Komisarza Błyska oraz Kota Prewencjusza. Gościem Honorowym został Święty Mikołaj który zawitał do nas w drodze z Laponi. Dzieciaki w różnym wieku, począwszy od lat dwóch aż po te najstarsze, mogły wiąść udział w szeregu różnych zabaw i konkursów oraz pobawić się z zaproszonymi gośćmi. Święty Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom prezenty oraz pozwolił zrobić sobie z każdym uczestnikiem pamiątkową fotografię. Radosny nastrój udzielił się również dorosłym, którzy także zapragnęli posiadać unikalną fotkę z Mikołajem.

Imprezę zakończył towarzyski mecz siatkówki „Nauczyciele kontra Policjanci”. Po zaciętym 5 setowym pojedynku wygrała reprezentacja nauczycieli wynikiem 3:2 pomimo gorącego dopingu ze strony małych Czirliderek naszego zespołu.

Zachęcam do oglądania nader ciekawych fotek z tej imprezy i oczywiście zapraszamy za rok.

Za pomoc w organizacji imprezy oraz aktywny czynny udział dziękujemy Kamili Jagielskiej, Ani Tomczak i Kubie Mikołajczykowi z Klasy Policyjnej.

Czytaj więcej...

Błękitny Rajd 2011

W dniu 4 czerwca 2011 r. już po raz trzeci miłośnicy jazdy rowerem (i nie tylko), spotkali się na kolejnej edycji imprezy organizowanej przez nasz region o nazwie „BŁĘKITNY RAJD – GAŁKÓWEK 2011”. W tym roku ponownie spotkaliśmy się na terenie Punktu Edukacyjnego w nadleśnictwie Brzeziny . Na starcie rajdu stanęło prawie 70 kolarzy, podzielonych na dwie grupy w zależności od wieku i posiadanych umiejętności. Każdy uczestnik rajdu miał możliwość sprawdzenia stanu technicznego swojego sprzętu przez fachowca z Firmy DYNAMO. Grupę starszą poprowadziła Emilia Książek członek Regionu Łódź – Górna, natomiast grupę młodszą Katarzyna Krakowska – przewodnik zawodowy z Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich. Pani Kasia w trakcie przejazdu opowiadała ciekawe historie o regionie łódzkim oraz wskazywała ciekawostki przyrodnicze okolicznych lasów. Po około 2 godzinach jazdy, obydwie grupy ponownie spotkały się w miejscu startu gdzie czekała już gorąca grochówka i rozpalone ognisko z kiełbaskami. Po przerwie na posiłek rozpoczęła się cześć integracyjna imprezy, w której wzięło udział ponad 120 osób , w tym dzieci z Domu Dziecka nr 9 w Łodzi, młodzież z klas policyjnych 51 LO w Łodzi, f-sze policji oraz członkowie naszego stowarzyszenia wraz z rodzinami. W trakcie zabawy można było sprawdzić swoją sprawność fizyczną w różnorakich konkursach takich jak: jazda rowerem na czas (kto wolniej), konkurs "kocowy", łapanie balonów, rzucanie do celu czy też puszczanie baniek mydlanych. Szczególna popularnością cieszyło się przeciąganie liny, gdzie muszę przyznać, płeć piękna pokonała kilkakrotnie panów ku ich wielkiemu rozczarowaniu. Można było również rodzinnie wykazać się umiejętnością stworzenia żywej mumii co wymagało nie lada wyobraźni. Na sam zakończenie, dzieciom z domu dziecka wręczono sympatyczna krówkę MILKĘ, która bawiła się z nami cały czas. W trakcie całej imprezy pogoda dopisała wyśmienicie i wszyscy w doskonałych humorach rozstaliśmy się około godziny 17.00. Mamy nadzieję iż wszystkim podobał się ten typ rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!

Szczególnie podziękowania załączamy:

Ewie Grabowskiej, Wojciechowi Smyce, Katarzynie Krakowskiej i naszemu doktorowi Andrzejowi Bąkowi oraz firmom - DYNAMO i TOI TOI za pomoc i wsparcie w organizacji imprezy.

Zapraszamy do oglądania galerii i krótkiej relacji filmowej.

Czytaj więcej...

Bal Policjanta 2011

19 lutego br na sali "ZIELONE ZACISZE" w Łodzi po raz kolejny mieliśmy przyjemność bawić się na Balu Policjanta. W tym roku na sali bawiło się 160 funkcjonariuszy Policji z garnizonu łódzkiego, członków regionów Polesie, Górna oraz Centrum jak również szereg sympatyków naszego stowarzyszenia. Dodatkową atrakcją była możliwość wystąpienia w przebraniu!! Pomysłów było wiele najciekawsze przedstawiamy na zdjęciach. W trakcie balu przeprowadzono głosowanie w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy.

A tak o to zostali ocenieni najlepsi za swoją pomysłowość odwagę i ekstrawagancję:

Miejsce I - "Fred FLINSTON" - zmiażdżył konkurencję swoim pomysłem i wygrał ze wszystkimi.

Miejsce II - "Książe Persji"

Miejsce III - "Profesor"

wszyscy laureaci zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Nasz Region. Zapraszamy do oglądania galerii.

ZAPRASZAMY ZA ROK NA KOLEJNY BAL POLICJANTA

który odbędzie się w dniu 18 lutego 2012r. Zapisy prowadzimy już od października

Czytaj więcej...