MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE POLICJI

REGION ŁÓDŹ - GÓRNA

Wigilijny Mecz Siatkówki

21 grudnia reprezentacja regionu Łódź - Górna rozegrała po raz kolejny towarzyski mecz siatkówki z uczniami klasy Policyjnej oraz gronem pedagogicznym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi. Jak zwykle rywalizacja w miłej i sympatycznej atmosferze. Udało nam się co prawda wygrać ale było ciężko:) .

Relacja :P. Lewandowski

Foto Jolanta Grzankowska

A oto krótka relacja fotograficzna z tego zdarzenia:

Czytaj więcej...

Turniej tenisa stołowego o Puchar Jesieni2012

24 listopada już po raz 6 w budynku Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi odbył się turniej Tenisa Stołowego „o PUCHAR JESIENI” . Udział wzięło w nim prawie 40 zawodników w różnym wieku reprezentujących różne jednostki między innymi z KWP Kielce, KMP Łódź, IPA RADOM, Bełchatów, Łódź-Górna oraz nauczyciele i Uczniowie z ZSP nr 22. W klasie otwartej zawodników podzielono na 4 grupy eliminacyjne z której do dalszych rozgrywek przechodziło 2 zawodników.

Do ćwierćfinału zakwalifikowali się:

Czytaj więcej...

Dzień Nauczyciela

W związku z obchodami dnia nauczyciela reprezentacja Regionu IPA Łódź-Górna rozegrała towarzyski mecz siatkówki z reprezentacją nauczycieli Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi - naszego partnerskiego w wieli przedsięwzięciach. Tym razem po zaciętym meczu wygrali przedstawiciele Policji wynikiem 2 : 1 w setach. Było nam po raz kolejny miło wziąć udział w tego typu rywalizacji sportowej.

Jednocześnie z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim nauczycielom życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, Sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów !!!

Zarząd Regionu Łódź-Górna

Relacja :P. Lewandowski

Foto A. Tomczak

A oto krótka relacja fotograficzna z tego zdarzenia:

Czytaj więcej...

SOKOLE OKO - edycja jesienna

27 października 2012r w budynku zaprzyjaźnionego z Naszym Regionem Zespołu Szkól ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi zebrało się ponad 30 entuzjastów strzelectwa w różnych wieku: uczniów , pedagogów, policjantów oraz członków naszego stowarzyszenia. W sali gimnastycznej rozegrano zawody strzeleckie na odległości 10 metrów z karabinków pneumatycznych. Każdy zawodnik oddał 13 strzałów - 3 próbne i 10 punktowanych do tarczy o wymiarach 14x14 cm. Nad całością zawodów czuwała sędzia główny – instruktor strzelectwa sportowego i sędzia PZSS Agata Kornacka. Po oddaniu wszystkich strzałów klasyfikacja ogólna wyglądał następująco:

Miejsce 1 - pkt 90/100 Andrzej Obuchowski – region IPA Łódź-Górna

Miejsce 2 - pkt 85/100 Jakub Mikołajczyk - Grupa ASG ORKAN

Miejsce 3 - pkt 85/100 Piotr Lewandowski - region IPA Łódź – Górna

Miejsce 4 - pkt 78/100 Andrzej Nowak - Grupa ASG ORKAN

Miejsce 5- pkt 76/100 Rafał Smyczek - ZSP nr 22 w Łodzi

Miejsce 6 - pkt 74/100 Mariusz Jabłoński - ZSP nr 22 w Łodzi

Ponadto rozegrano również konkurencję drużynową w każdej drużynie startowało po 3 zawodników wszyscy strzelali karabinków NORICA. Klasyfikacja drużynowa :

Czytaj więcej...

Błękitny Rajd 2012

Już po raz czwarty, 26 maja 2012r. amatorzy jazdy rowerowej i dobrej zabawy na świeżym powietrzu, spotkali się w Łagiewnikach na „BŁĘKITNYM RAJDZIE”, organizowanym przez Regiony Łódź-Górna i Śródmieście. Na starcie rajdu stanęło prawie 70 kolarzy, których w zależności od wieku i umiejętności podzielono na dwie grupy: młodszą prowadzona przez przewodniczkę Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich oraz grupę wyczynową, prowadzoną przez naszych członków Emilię Książek i Arkadiusza Kozła. Tuż przed startem można było sprawdzić stan techniczny swoich jednośladów na stanowisku sklepu rowerowego DYNAMO. Grupy, po Lesie Łagiewnickim, poruszały się w towarzystwie patroli rowerowych i konnych wystawionych przez Straż Miejską w Łodzi. Cykliści zwiedzili najbardziej urokliwe zakątki największego w Europie kompleksu leśnego znajdującego się w granicach miasta, poznając jego tajniki, a następnie około godziny 12.00 zjechali na przygotowane „ognisko” z kiełbaskami i wojskową grochówką. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się część integracyjno-rozrywkowa imprezy, której główną atrakcją był konkurs rowerowy. Po kilkunastu minutach ciężkich zmagań wyłoniono najlepszego rowerzystę, którym okazał się Oktawian - uczeń ZSP nr 22 w Łodzi. Główną nagrodę w postaci repliki oficjalnej piłki tegorocznych Mistrzostw Europy TANGO 12, oraz nagrody dla pozostałych uczestników wręczyła fundatorka wszystkich nagród p. Anna Matuszewska. W trakcie imprezy, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia pokazu wyszkolenia psa służbowego o imieniu ATOS z KPP w Zgierzu, oraz pokazu działania grupy airsoftowej „ORKAN”, działającej przy naszym Regionie, którzy dokonali zatrzymania „niebezpiecznych przestępców”

Czytaj więcej...

SOKOLE OKO

W dniu 23 czerwca po raz pierwszy zorganizowaliśmy na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych turniej strzelecki z Karabinka Pneumatycznego "SOKOLE OKO" W szranki stanęło ponad 30 zawodników w różnym wieku którzy rywalizowali ze sobą na sali gimnastycznej szkoły. Strzelanie odbyło się na odległości 15 metrów z karabinków pneumatycznych sprężynowych. Zawodnicy oddali po 3 strzały próbne i 10 punktowanych do jednej tarczy. Do punktacji zaliczono 10 najlepszych strzałów

A tak oto przedstawiała się klasyfikacja najlepszych zawodników:

miejsce 1. Andrzej Nowak - 82 pkt

miejsce 2. Robert Horynek - 81 pkt

miejsce 3. Jakub Mikołajczyk - 66 pkt

miejsce 4. ex aequo

Czytaj więcej...

Turniej tenisa stołowego o Puchar Wiosny 2012

W dniu 24 marca 2012 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi spotkało się prawie 50 zawodników w różnym wieku – entuzjastów małej białej piłeczki. Szczególnie gorąco powitaliśmy kolegów z Regionu IPA RADOM i KWP Kielce, którzy przyjechali do nas by wziąć udział w tym turnieju. Uczestników podzielono na 4 grupy wiekowe. W każdej grupie rozgrywano mecze systemem każdy z każdym. A że był to turniej jak zwykle integracyjny zawodnicy sędziowali sobie nawzajem, młodsi starszym a starsi młodszym. Z założenia miało być miło i przyjemnie i tak też było – chociaż rywalizacja przy stołach była ostra i emocje sięgały szczytu. W przerwie między rozgrywkami mogliśmy zobaczyć pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Zespołu Tanecznego „DNA – Łódź” - a było na co popatrzeć J. Ostatecznie po 4 godzinach współzawodnictwa wyłoniono zwycięzców. Klasyfikację przedstawiamy poniżej:

Grupa Juniorów do lat 14

Miejsce I – Mateusz Grzesiak

Miejsce II – Aleksander Szczech

Miejsce III – Weronika Grzesiak

Grupa Młodzieżowa do lat 19

Czytaj więcej...

Bal Policjanta 2012

BAL POLICJANTA 2012

18 lutego już po raz 6 na sali "ZIELONE ZACISZE" w Łodzi przy ulicy Biegunowej mieliśmy przyjemność bawić się na Balu Policjanta. W tym roku na sali bawiło się 150 funkcjonariuszy Policji z garnizonu łódzkiego, członków IPA jak również szereg sympatyków naszego stowarzyszenia. Kontynuowaliśmy pomysł zabawy w przebraniu na co cześć imprezowiczów przystała. Pomysłów na przebranie było wiele najciekawsze przedstawiamy na zdjęciach. W trakcie balu przeprowadzono głosowanie w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy.

A tak o to zostali ocenieni najlepsi za swoją pomysłowość odwagę i ekstrawagancję:

Miejsce I - "WŁAŚNIE WSTAŁAM Z ŁÓŻKA" – zmiażdżyła konkurencję swoim pomysłem . Jest nam tym bardziej miło iż jest to zaprzyjaźniona z naszym Regionem KASIA

Miejsce II - "NIEMOWLĘ"

Miejsce III - "WILCZYCA Z LASEM"

Laureaci z pierwszych 10 miejsc zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Nasz Region oraz dyplomami.

Zapraszamy do oglądania galerii.

ZAPRASZAMY ZA ROK NA KOLEJNY BAL POLICJANTA

Zapisy prowadzimy już od października

Czytaj więcej...