MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE POLICJI

REGION ŁÓDŹ - GÓRNA

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Jesieni 2013

9 listopada 2013 roku na sali gimnastycznej Zespołu szkół ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi zebrało się około 50 entuzjastów sportowej rywalizacji i jednocześnie celuloidowej piłeczki. Przyjechali do nas zawodnicy z Kielc i Radomia jednak nie zabrało również naszych rodzimych łódzkich tenisistów z garnizony Łódzkiego, Straży Miejskiej Łodzi , nauczycieli oraz rodziców. Zawodników podzielono na 3 grupy wiekowe. W grupach4 osobowych zawodnicy grali systemem każdy z każdym i z każdej grupy do dalszej fazy rozgrywek przechodziło po 2 zawodników którzy grali systemem pucharowym . Po wielu zaciętych meczach około godziny 15.00 wyłoniono zwycięzców. I tak oto przedstawiała się finałowa klasyfikacja:

Grupa Juniorów do lat 15:

Miejsce 1 - Michał Czech – SP nr 51 w Łodzi

Czytaj więcej...

Manewry 2013

12 października w Dłutówku wspólnie z przyjaciółmi z regionu Bełchatów zorganizowaliśmy pierwsza w regionie Łódzki Airsoftową imprezę IPA.

W lesie spotkało się ponad 20 entuzjastów wojskowości i dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Każdy z naszego arsenału mógł wybrać sobie dowolna replikę broni i z nią szaleć po lesie. A było w czym wybierać :) od pistoletów maszynowych przez karabiny szturmowe i maszynowe po karabiny snajperskie. Podzieleni na dwa zespoły - niebiescy Region Bełchatów i zieloni region Górna ruszyliśmy w "bój" do lasu. Co tam się działo ciężko opisać trzeba być żeby to poczuć w każdym razie było można poczuć klimat walki a nasze zmagania zakończyły się remisem.

Czytaj więcej...

BłĘKITNY RAJD 2013

Już po raz piąty, 15 czerwca 2013r. od godziny 10.00 amatorzy jazdy rowerowej i dobrej zabawy na świeżym powietrzu, spotkali się w Łagiewnikach na „BŁĘKITNYM RAJDZIE”, organizowanym przez Regiony Łódź - Górna i Śródmieście. Na starcie rajdu stanęło około 70 kolarzy, których w zależności od wieku i umiejętności podzielono na dwie grupy: młodszą prowadzona przez przewodniczkę Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich Kasię Krakowską oraz grupę wyczynową, prowadzoną przez naszych członków Arkadiusza Kozła, Mariusza Anioła, Rafała Rękawieckiego oraz Macieja Wasilewskiego . Cykliści zwiedzili najbardziej urokliwe zakątki największego w Europie kompleksu leśnego znajdującego się w granicach miasta, poznając jego tajniki, a następnie około godziny 12.00 zjechali na przygotowane „ognisko” z kiełbaskami i wojskową grochówką..

Czytaj więcej...

TURNIEJ WIELKANOCNY

23 marca 2013r w turniejowe szranki stanęło około 40 zawodników w różnym wieku z jednostek Policji województwa łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego, Straży Miejskiej w Łodzi, zaproszonych instytucji i firm oraz młodzieży szkolnej. Zawodnicy w grupach grali systemem każdy z każdym i ten sposób wyłoniono najlepszych zawodników którzy następne meczy grali systemem pucharowym.

Po wielu zaciętych meczach klasyfikacja generalna wyglądała następująco:

Czytaj więcej...

Próbny Egzamin do pracy w Policji

22 marca 2013r przedstawiciele Naszego Regionu na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 22 w Łodzi wzięli udział w dniach „drzwi otwartych” szkoły. W ramach wielu zajęć i pokazów, dla uczniów III klasy liceum o profilu policyjnym, zorganizowany został próbny egzamin wstępny do pracy w Policji. Egzamin ten składał się z testu wiedzy oraz testu sprawnościowego. W komisji wyłaniającej najlepszych kandydatów - być może do pracy w naszej formacji zasiedli między innymi : przedstawiciel Wydziału Kadr KWP w Łodzi podinsp.. Krzysztof Kurzawa oraz Komendant Komisariatu VIII Policji w Łodzi mł. insp. Dariusz Partyka. Egzamin przeprowadzony pod czujnym okien instruktora asp. sztab. Andrzeja Jarka wypadł nadspodziewanie dobrze, a jego uczestnicy wykazali się zarówno wiedzą jak i sprawnością fizyczną na wysokim poziomie – najlepszy z uczniów Adrian Ignaczak na torze przeszkód osiągnął rewelacyjny wynik 1 minuta 11 sekund – gratulujemy!

W oczekiwaniu na wyniki egzaminu mogliśmy zobaczyć pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu uczennic 22 ZSP w Łodzi.

Grupa airsoftowa ORKAN działająca przy ZSP 22 i Regionie IPA Górna zorganizowała pokaz replik i sprzętu militarnego w ramach dni otwartych szkoły.

Czytaj więcej...

Bal Policjanta 2013

9 lutego już po raz 7 na sali weselnej "ZIELONE ZACISZE" w Łodzi przy ulicy Biegunowej ponad 150 f-szy Policji garnizonu łódzkiego , członków IPA oraz osoby zaprzyjaźnione wraz z rodzinami bawiły się się na 7 Balu Policjanta. Zapraszamy do oglądania galerii. Dla zarządu regionu Górna była to okazja do wręczenia legitymacji zasłużonego członka IPA dla Pani Katarzyny Krakowskiej - Dyrektora Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich jako podziękowanie za swój wkład przy realizacji celów statutowych naszego stowarzyszenia.

ZAPRASZAMY ZA ROK NA KOLEJNY BAL POLICJANTA

Zapisy prowadzimy już od października

Czytaj więcej...